Novinky

Poměrně dlouho jsem se nic nenapsal, ale to neznamená, že se nic neděje, jen není tolik času. Takže ve zkratce od nejnovějších akcí:

Jánoš Molnár 2020 s X-CCR a Flex2

Už se stalo trdicí se na začátku roku podívat do Budapešti a zatopené termální jeskyně Jánoš Molnár. Díky Attilovi jsme se opět podívali do na konec jedné z větví rozlehlého systému. Navíc jsem měl další příležitost vyzkoušet Flex2 jako bailout. Více fotek zde a video od Břéti

  

Borek a jeho super viditelnost

Borek se už dlouho pyšní velmi dobrou viditelností, která je v průběhu roku celkem stabilní. Takže foťák se stal standardní součástí potápěčské výstroje. Fotky tady a tady a tady.

  

Kreidesee - Hemmoor

Po kurzu Flex2 Instructor na západě Německa se naskytla příležitost navštívit nedalekou oblíbenou lokalitu známou pod jménem Hemmoor. Viditelnost přesahující 40m byla úžasná. Fotky zde.

    

Attersee - Hinkelsteine & Ufostein

Před Vánoci jsme tradičně navštívili Rakousko a přátele na základně UnderPressure. Dostali jsme tip na poměrně nový objev - Ufostein. Více fotek zde.

  

Hraničná

Jak jednou zkusíš, nemůžeš přestat. Asi tak by se dalo charakterizovat potápění v dolu Hraničná poblíž Javorníku. Fotky zde a zde.

  

Ostrov Vis

Tak jako každý rok v září, i v tom 2019 jsme se vydali na především vrakové potápění. Dobrá parta a krásně teplá voda byla odměnou za celý rok ve studené vodě. Nějak nám s Tomášem už delší dobu nevychází plán ponorů, takže z ponoru max. hoďku a půl byl téměř tři hodinový a močový měchýř už není, co býval ;-). Fotky zde a zde a zde a zde.

  

Attersee

dlouho připravovaný ponor posunul o kousek hranici našich limitů - 125m - vše na rebreatherech HammerHead. dík patří Tomášovi Zlochovi, který jako parťák nikdy nezklame


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Francie

každý rok se vracíme na jih Francie do kolébky evropského jeskynního potápění. tento rok jsme posunuli naše dosavadní hranice blíže směrem k plánovanému proplavání Resselu a tak jsme se potápěli především tam. dvojí proplavání hlubokého loopu a jedna návštěva hluboké části Saint Sauveur (96m) stály za to. díky patří parťákům Tomáš Zlocha (HammerHead) a Marek Jureček (X-CCR)